آنامیس نیوز / Anamis News
آخرین خبرهای شهرستان میناب را در آنامیس نیوز بخوانید
Thursday, 18 July , 2019
امروز : پنج شنبه, ۲۷ تیر , ۱۳۹۸ - 16 ذو القعدة 1440
آخرین خبرها »
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۳ | 112 بازدید |

مسمویت الکلی ناشی از مشروب های مرگبار دوباره به جان هرمزگان افتاد/آمار رسمی از ۵۹ مسموم و یک جان باخته حکایت دارد

به گزارش آنامیس خبر، دکتر فاطمه نوروزیان در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر افزود: تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی از شب گذشته(۲۷ مهر) در حال حاضر به ۱۷ نفر رسیده است. وی تصریح کرد: متأسفانه یک نفر جان خود را از دست […]

به گزارش آنامیس خبر، دکتر فاطمه نوروزیان در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر افزود: تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی از شب گذشته(۲۷ مهر) در حال حاضر به ۱۷ نفر رسیده است.

وی تصریح کرد: متأسفانه یک نفر جان خود را از دست داده و هشت نفر دیالیز شده اند.

تعداد مسمومان جدید مشروب های مرگبار به ۲۰ نفر رسید/یک نفر کشته شده و حال یک نفر وخیم است

دکتر فاطمه نوروزیان در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر افزود: تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی از شب گذشته(۲۷ مهر) در حال حاضر به ۲۰ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه حال یک نفر از این افراد وخیم است، تصریح کرد: متأسفانه یک نفر جان خود را از دست داده و ۹ نفر دیالیز شده اند.

نوروزیان در پایان گفت: سن افراد مراجعه کننده بین ۱۵ تا ۵۰ سال است و این موضوع از جمعه شب نیز آغاز شده است.

مسمومان الکلی بدون ترس به بیمارستان مراجعه کنند

دکتر فاطمه نوروزیان روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا افزود: هرچقدر فاصله بین مصرف مشروب الکلی و مسمومیت و مراجعه به پزشک کمتر باشد، احتمال نجات بیمار و کاهش عوارض، کمتر خواهد بود.

رییس روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: مراکز درمانی مسموم شدگان الکلی را به پلیس و مراجع قضایی گزارش نمی کند و این افراد بدون ترس و در سریع ترین زمان ممکن به بیمارستان مراجعه کنند.

وی تصریح کرد: مردم به اورژانس و مراکز درمانی اعتماد کامل داشته باشند و اگر فردی به مشروب الکلی‌ که مصرف کرده‌‌ شک دارد و وی یا اطرافیانش با نشانه های مسمومیت مواجه شدند، زودتر با ۱۱۵ تماس گرفته یا به اورژانس‌های بیمارستانی مراجعه کنند و از حفظ اسرارشان مطمئن باشند.

دکتر نوروزیان یادآور شد: اگر فرد در مراحل ابتدایی مسمومیت با الکل چوب باشد، به طور کامل درمان خواهد شد اما از یک مرحله به‌بعد، فرد به‌هیچ‌عنوان قابل درمان نخواهد بود.

به گفته این مقام پزشکی در مسمومیت های الکلی که در یک دوره ۱۰روزه ( ۴تا ۱۴مهر) در هرمزگان رخ داد، ۲۲نفر جان خود را از دست دادند و ۱۳۲نفر نیز دیالیز شدند.

دکتر نوروزیان یادآور شد: تعدادی از این افراد اگر زودتر به بیمارستان مراجعه کرده بودند، از مرگ نجات می یافتند و یا نیازی به دیالیز نداشتند.

مسمومان الکلی در بندرعباس به ۲۲ نفر رسید/۱۲ نفر دیالیز شدند

دکتر فاطمه نوروزیان در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر افزود: تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی از شب گذشته(۲۷ مهر) در حال حاضر به ۲۲ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه حال یک نفر از این افراد وخیم است، تصریح کرد: متأسفانه یک نفر جان خود را از دست داده و ۱۲ نفر دیالیز شده اند.

نوروزیان در پایان گفت: سن افراد مراجعه کننده بین ۱۵ تا ۵۰ سال است و این موضوع از جمعه شب نیز آغاز شده است.

تعداد مسمومان الکلی در بندرعباس به ۲۳ نفر رسید

دکتر فاطمه نوروزیان در گفت و گو با ایسنا، با اعلام این خبر افزود: تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی از شب گذشته(۲۷ مهر) در حال حاضر به ۲۳ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه حال یک نفر از این افراد وخیم است، تصریح کرد: متأسفانه یک نفر جان خود را از دست داده و ۱۹ نفر دیالیز شده اند.

نوروزیان در پایان با بیان اینکه تاکنون چهارنفر ترخیص شده اند، گفت: سن افراد مراجعه کننده بین ۱۵ تا ۵۰ سال است و این موضوع از جمعه شب نیز آغاز شده است.

تعداد مسمومان الکلی در بندرعباس به ۲۹ نفر رسید

دکتر فاطمه نوروزیان در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، با اعلام این خبر افزود: تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی از ۲۷ مهر در حال حاضر به ۲۹ نفر رسیده است.

وی با بیان اینکه حال یک نفر از این افراد وخیم است، تصریح کرد: متأسفانه یک نفر جان خود را از دست داده و ۱۹ نفر دیالیز شده اند.

نوروزیان در پایان با بیان اینکه تاکنون ۱۵ نفر ترخیص شده اند، گفت: سن افراد مراجعه کننده بین ۱۵ تا ۵۰ سال است و این موضوع از جمعه شب نیز آغاز شده است.

آمار مسمومان الکلی بندرعباس به ۴۰ نفر رسید

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، افزود: از این شمار یک نفر فوت شده، دو نفر بدحال است و ۱۹ تن نیز دیالیز شده اند.

دکتر فاطمه نوروزیان با بیان اینکه مراجعه کنندگان همه مرد و در رده سنی ۱۵ تا ۵۰ سال قرار دارند، تصریح کرد: تاکنون ۱۸ نفر نیز ترخیضص شده اند.

از ابتدای امسال ۲۴ نفر بر اثر استفاده از مشروبات دست ساز در هرمزگان جان باخته اند.

نوروزیان اضافه کرد: طی دو روز گذشته تاکنون ۴۰ نفر بر اثر مسمومیت با مشروب الکلی دست ساز به دو بیمارستان بندرعباس مراجعه کرده اند.

وی اظهار کرد: هرقدر فاصله بین مصرف مشروب الکلی و مسمومیت و مراجعه به پزشک کمتر باشد، احتمال نجات بیمار و کاهش عوارض، کمتر است.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: مراکز درمانی اسامی مسموم شدگان الکلی را به پلیس و مراجع قضایی گزارش نمی‌کنند و این افراد بدون ترس و در سریعترین زمان ممکن به بیمارستان مراجعه کنند.

وی بیان کرد: اگر فرد در مراحل ابتدایی مسمومیت با الکل چوب باشد، به طور کامل درمان خواهد شد، اما از یک مرحله به بعد، فرد به‌هیچ عنوان قابل درمان نخواهد بود.

به گزارش ایسنا، پیش از این نیز در اوایل مهر امسال بر اثر مسمومیت الکلی در استان ۲۶۸ نفر در بیمارستان بستری، ۱۳۲ نفر دیالیز شدند و ۲۲ نفر هم جان باختند.

شمار مسمومان الکلی بندرعباس به ۴۴ نفر رسید/۳۱ نفر ترخیص شدند

از شب جمعه گذشته(۲۷ مهرماه) تاکنون ۴۴ نفر بر اثر مسمومیت الکلی در بندرعباس به مراکز درمانی مراجعه کرده اند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، افزود: از این شمار یک نفر فوت شده، دو نفر بدحال است و ۱۹ تن نیز دیالیز شده اند.

دکتر فاطمه نوروزیان با بیان اینکه مراجعه کنندگان همه مرد و در رده سنی ۱۵ تا ۵۰ سال قرار دارند، تصریح کرد: تاکنون ۳۱ نفر نیز ترخیص شده اند.

به گزارش ایسنا، پیش از این نیز در اوایل مهر امسال بر اثر مسمومیت الکلی در استان ۲۶۸ نفر در بیمارستان بستری، ۱۳۲ نفر دیالیز شدند و ۲۲ نفر هم جان باختند.

دومین طغیان مسمومیت الکلی در بندرعباس پایان یافت

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از پایان دومین طغیان مسمومیت الکلی در بندرعباس خبرداد.

دکتر فاطمه نوروزیان در گفت و گو با ایسنا، منطقه خلیج فارس، با اعلام این خبر افزود: شروع طغیان مسمومیت الکلی جمعه ۲۷ مهر رخ داد و امروز شنبه ۵ آبان به پایان رسید.

وی اظهار کرد: تعداد مراجعه کنندگان به مراکز درمانی در اثر مسمومیت ناشی از مصرف مشروبات الکلی ۵۹ نفر بود.

وی با اشاره به اینکه مراجعه کنندگان در رده سنی ۱۵ تا ۵۰ سال قرار دارند، تصریح کرد: متأسفانه یک نفر از این تعداد جان خود را از دست داد و ۲ نفر بدحال هستند و ۱۹ نفر مورد دیالیز قرار گرفته اند.

مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان با اشاره به اینکه تاکنون ۵۶ نفر ترخیص شده اند، تصریح کرد: هم اکنون ۲ نفر در بستری هستند.

 

|
به اشتراک بگذارید

5 − 1 =

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.