آنامیس نیوز / Anamis News
آخرین خبرهای شهرستان میناب را در آنامیس نیوز بخوانید
Saturday, 27 November , 2021
امروز : شنبه, ۶ آذر , ۱۴۰۰ - 22 ربيع ثاني 1443
آخرین خبرها »
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۲ | 424 بازدید |

در صورت عدم توضیح دریابانی هرمزگان، وزیر کشور باید در صحن علنی مجلس پاسخگو باشد/ اظهار نظر “مقامی” در صدا و سیما در خصوص بشاگرد نسنجیده و ناآگاهانه بود

حسین رئیسی در خصوص اعتراض بومیان مناطق ساحلی از اتفاقات اخیر تحت عنوان مبارزه با قاچاق، گفت: در صورت عدم پاسخگویی و توضیح دریابانی هرمزگان مطمئنا در روزهای ابتدایی آغاز بکار مجلس یازدهم با دعوت وزیر کشور به صحن علنی و در حضور دیگر نمایندگان این توضیح را از وی خواستار خواهم شد چرا که برخورد با متخلفین باید با رعایت تمامی جوانب احتیاط و با کمترین خسارت صورت پذیرد.

در صورت عدم توضیح دریابانی هرمزگان، وزیر کشور باید در صحن علنی مجلس پاسخگو باشد/ اظهار نظر “مقامی” در صدا و سیما در خصوص بشاگرد نسنجیده و ناآگاهانه بود

به گزارش آنامیس خبر، شامگاه گذشته سوم خردادماه نشست خبری حسین رئیسی منتخب مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اصحاب رسانه در میناب برگزار شد.

منتخب مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با تبریک عید سعید فطر، گفت: جمعه پایانی ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس را پشت سر گذاشتیم و امروز نیز سوم خردادماه سالروز رشادت های مردمی است که قهرمانانه افتخاراتی شبیه معجزه را خلق کردند و خرمشهر را بعد از ماه ها از دست رژیم بعث عراق آزاد نمودند.

سوال از وزیر کشور در صحن علنی مجلس

حسین رئیسی در پاسخ به خبرنگار ایسنا مبنی بر توسعه اشتغال نوار ساحلی شرق هرمزگان، گفت: مطمئنا اشتغال دریا محور بر توسعه مناطق ساحلی کمک خواهد کرد و با مطالعات دراز مدت برنامه هایی تدوین شده و با جمع بندی و انجام پروژه های که در این منطقه دیده شده از بسیاری مشکلات کاسته خواهد شد.

وی، افزود: یکی از عمده ترین دلایلی که جوانان این مناطق ساحلی به مشاغل کاذب که هم برای خودشان و دیگران خطر آفرین بوده روی آورده اند، بیکاری است.

منتخب مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی در ادامه پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: همینجا از مسئولان دریابانی هرمزگان می خواهم که توضیح دهند با چه مجوزی و دلایلی چنین برخوردهایی صورت می گیرد و باید افکار عمومی در این زمینه روشن شود.

فرماندار اسبق میناب، ادامه داد: حداقل بنده بعنوان منتخب مردم شرق هرمزگان این توقع را دارم که هرچه سریع تر این موضوع روشن شود که چه اتفاقاتی در نوار ساحلی رخ داده و آیا دستور قضایی در این خصوص وجود داشته و باید توضیحاتی ارائه شود.

رئیسی، خاطرنشان کرد: در صورت عدم پاسخگویی و توضیح دریابانی هرمزگان مطمئنا در روزهای ابتدایی آغاز بکار مجلس یازدهم با دعوت وزیر کشور به صحن علنی و در حضور دیگر نمایندگان این توضیح را از وی خواستار خواهم شد چرا که برخورد با متخلفین باید با رعایت تمامی جوانب احتیاط و با کمترین خسارت صورت پذیرد.

لزوم بکارگیری اختیارات میناب بعنوان دارا بودن فرمانداری ویژه

وی در خصوص اختیارات شهرستان میناب با توجه به دارا بودن فرمانداری ویژه، اظهار کرد: میناب، مرکزیت چندین شهرستان هرمزگان و بعضا جنوب کرمان در خصوص خدمات دهی می باشد که باید از لحاظ زیر ساختی و اداری تقویت شود تا بتواند خدمات بهتر و مطلوب تری را ارائه دهد.

رئیسی، افزود: ۴۰ کرسی مجلس یازدهم به فرهنگیان اختصاص یافته که نشست های خوبی نیز با این عزیزان تاکنون برگزار شده است.

وی، بیان کرد: در حوزه عمرانی بدنبال پروژه های نیمه تمام در شرق هرمزگان هستیم که با جمع آوری اطلاعات از طریق ادارات کل امیدواریم بتوانیم با تخصیص بودجه های ملی آنها را به اتمام برسانیم و اولویت اول ما نیز ورزشگاه ۱۰ هزار نفری میناب و سالن آمفی تئاتر این شهرستان خواهد بود.

رئیسی، بیان کرد: پل نیمه تمام بلوار دانشگاه میناب که چند دهنه هم بیشتر نیست پس از گذشت چندین سال و عدم تکمیل آن جزو آثار ماندگار در ضعف و ناکارآمدی بوده که باید با توجه به مسیر چندین دانشگاه و تردد چند شهر شرق هرمزگان و بعضا جنوب کرمان نسبت به تکمیل آن اقدام گردد.

منتخب مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: کشاورزی در این منطقه جز اصلی ترین محورهای اشتغال محسوب می شود که باید صادرات آن تقویت و صنایع تبدیلی آن نیز توسعه یابد.

وی، اصلاح نظامات اقتصادی کشور را جزو الزامات مجلس یازدهم دانست و افزود: سالانه مقادیر قابل توجهی فرار مالیاتی و معافیت مالیاتی در کشور  داریم که باید به نفع اقشار آسیب پذیر و دهک های پایین جامعه اصلاح شود.

یکی از بخش های بشاگرد حتی یک متر هم راه آسفالته ندارد

رئیسی، بشاگرد را بعنوان نماد محرومیت کشور نام برد و تصریح کرد: ۲ فراکسیون مناطق محروم و شهرهای کوچک و دیگری فراکسیون جهادی را تاکنون بدنبال تشکیل آن هستیم که با کمک هم نسبت به رفع محرومیت از چهره چنین مناطقی بپردازند.

وی، گفت: اساسی ترین مشکل بشاگرد راه های روستایی می باشد و ۹۳ درصد راه های روستایی بشاگرد خاکی است و یکی از بخش های بشاگرد حتی یک متر هم راه آسفالته ندارد.

منتخب مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: بشاگرد پتانسیل و ظرفیت اشتغال بسیار بالایی هم در زمینه کشاورزی و هم در خصوص معادن دارد که باید نسبت به رشد آن تلاش های لازم صورت گیرد.

اظهار نظر “مقامی” در خصوص بشاگرد نسنجیده و ناآگاهانه بود

رئیسی، گفت: نباید در خصوص بشاگرد و این قوم اینگونه اظهار نظرهای دم دستی و سبک و ناآگاهانه صورت می گرفت.

وی، از صداوسیما خواست: با دعوت از افراد مطلع در این خصوص و ارائه توضیحات لازم از بروز نارضایتی بیشتر جلوگیری گردد.

سریال ناتمام پروژه های نیمه کاره در منطقه

وی در خصوص فولاد بندزرک، گفت: پروژه های نیمه کاره در منطقه به یک سریال ناتمام تبدیل شده اما در خصوص فولاد بندزرک از همان ابتدا که تبلیغات آن آغاز شد مشخص بود که به نتیجه ای نخواهد رسید چرا که یک توقعی را بدون پشتوانه ایجاد کرده بودند و وزیر مربوطه نیز همان سال از نبود اعتبار برای اجرای آن سخن گفته بود.

رئیسی، گفت: پروژه دو بانده کردن محور تیاب میناب از زمانی که بنده در این شهرستان مسئولیت داشتم آغاز شد و همان سال نیز بخش ابتدایی آن آماده و حتی روشنایی آن نیز انجام شد ولی بعد از آن تاکنون بحال خود رها شده است.

وی، یادآور شد: با پیگیری هایی که اواخر دهه ۸۰ نسبت به  فرودگاه میناب داشتم با توجه به توضیحات مدیرکل وقت فرودگاه های استان این پروژه صرفه اقتصادی نداشته و اخیرا نیز کلنگ دیوارکشی آن را بجای کلنگ فرودگاه اطلاع رسانی کردند.

منتخب شرق هرمزگان در مجلس، ادامه داد: اگر بشود خط ریل ساحلی را در منطقه راه اندازی کرد مطمئنا تاثیر آن بر گردشگری و حمل و نقل و اشتغال آشکار خواهد بود.

لزوم ارتقای مجتمع آموزش عالی میناب به دانشگاه مکران

رئیسی، گفت: یکی از شاه بیت های مسئولان در هر منطقه بحث های علمی است و ما نیز در این خصوص نشستی ۳ ساعته با مجتمع آموزش عالی میناب مستند به سند آمایش سرزمینی داشتیم و بررسی های لازم صورت گرفت.

وی، افزود: مجتمع آموزشی عالی میناب به دانشگاه مکران ارتقا خواهد یافت و بر اساس توسعه آینده منطقه با توجه به نیازهای آن برنامه ریزی خواهد شد.

افزایش نمایندگان شرق هرمزگان به ۲ نماینده

منتخب مردم شرق هرمزگان در مجلس شورای اسلامی، گفت: هر ۱۰ سال یکبار ۲۰ نفر با نظر مجلس به تعداد نمایندگان افزوده می شود که الان دو دهه گذشته و هیچ افزایشی در نمایندگان صورت نگرفته است.

رئیسی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد بتوانیم با دیگر نمایندگان این لایحه را در این دوره به نتیجه رسانده و در صورت تصویب مطمئنا یکی از افزایش ها شامل شرق هرمزگان خواهد بود.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.