آنامیس نیوز / Anamis News
آخرین خبرهای شهرستان میناب را در آنامیس نیوز بخوانید
Wednesday, 6 July , 2022
امروز : چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ - 7 ذو الحجة 1443
آخرین خبرها »
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰ | 1573 بازدید |

تلاش برای رسيدن / در وصف حسين احمدي نسب

امروز دهم شهريور، زادروز حسين احمدي نسب هنرمند برجسته هرمزگاني است. هنرمند مينابي كه فصل تازه اي از هنر و ادبيات در ميناب مرهون تلاش هاي او و هم نسلانش است او به هنرمندان دهه چهل تعلق دارد نسلي كه با سختي تمام گشايندگان هنر و ادبيات مدرن در اين خطه جنوبي اند. او در […]

امروز دهم شهريور، زادروز حسين احمدي نسب هنرمند برجسته هرمزگاني است. هنرمند مينابي كه فصل تازه اي از هنر و ادبيات در ميناب مرهون تلاش هاي او و هم نسلانش است او به هنرمندان دهه چهل تعلق دارد نسلي كه با سختي تمام گشايندگان هنر و ادبيات مدرن در اين خطه جنوبي اند.

او در آغاز دهه ي چهل براي شروع شكل ديگري از هنر و ادبيات در ميناب غالب رشته هاي هنري را تجربه كرده است اما فعاليت او در تاتر و نقاشي و استمراري كه در اين دو رشته داشته است باعث شده او را بيشتر با تابلوهاي نقاشي اش و فعاليت هايش در حوزه تاتر بشناسيم.

تابلوهاي نقاشي اين هنرمند جنوبي غالباً روايتگر اقليم و جغرافياي جنوب است اقليمي كه احمدي نسب روايتگر اوست دو ويژگي عمده دارد ابتدا تصاوير مردمان جنوبي كه بخش عمده اي از محتواي عيني تابلوهاي اوست مردان و زنان جنوبي با پوشش خاص خود مهمان هميشه تابلوهاي احمدي نسب هستند و ويژگي دوم ترسيم خاص دست و پاي اين زنان و مردان جنوبي است دست و پاي كشيده اي كه گويي سايه هاي بلندي از حوالي غروب در اين سرزمين سوزان هستند اين كشيدگي و بلندي كمتر غير طبيعي مي نمايد برعكس در فضايي متوازن از رنگ هاي غالباً گرم و چهرهاي آفتاب سوخته ، اين دست و پاهاي بلند تلاشي براي رسيدن است.

براي اين هنرمند جنوبي همواره آروزي سلامتي و تندرستي دارم.

يداله شهرجو

فعال فرهنگی و اجتماعی

تصاوير  تعدادی از تابلوهای حسين احمدي نسب

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.