آنامیس نیوز / Anamis News
آخرین خبرهای شهرستان میناب را در آنامیس نیوز بخوانید
Wednesday, 6 July , 2022
امروز : چهارشنبه, ۱۵ تیر , ۱۴۰۱ - 7 ذو الحجة 1443
آخرین خبرها »
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۸:۴۹ | 741 بازدید |

هرمزگان از نظر تعداد مبتلایان به کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، آیا وضعیت شهرستان میناب بحرانی است؟

سخنگوی وزارت بهداشت در جدیدترین اعلام تعداد مبتلایان به کرونا در کشور از هرمزگان و چهار استان دیگر با وضعیت قرمز نام برد که بی شک پرجمعیت ترین شهرستان های هرمزگان از این وضعیت مستثنی نیستند.

هرمزگان از نظر تعداد مبتلایان به کرونا در وضعیت قرمز قرار دارد، آیا وضعیت شهرستان میناب بحرانی است؟

به گزارش آنامیس خبر، برای رسیدن یا نرسیدن به این تعبیر چند اصطلاح را با هم بررسی می کنیم.
بحران چیست؟ پیشامدی است که به صورت ناگهانی و گاهی فزاینده رخ می‌دهد و به وضعیتی خطرناک و ناپایدار برای فرد، گروه یا جامعه می‌انجامد. بحران باعث به وجود آمدن شرایطی می‌شود که برای برطرف کردن آن نیاز به اقدامات اساسی و فوق‌العاده است.
مدیریت بحران چیست؟ فرایند پیش‌بینی و پیش‌گیری از وقوع بحران، برخورد و مداخله در بحران و سالم‌سازی بعد از وقوع بحران را مدیریت بحران گویند. علمی کاربردی است که به وسیله مشاهده سیستماتیک بحران‌ها و تجزیه و تحلیل آن‌ها در جستجوی یافتن ابزاری است که به وسیله آن‌ها بتوان از بروز بحران‌ها، پیش‌گیری نمود یا در صورت بروز بحران، برای کاهش اثرات آن، امدادرسانی سریع و بهبودی اوضاع اقدام نمود.
آوردن تعاریف بالا را برای تحلیل اوضاع این روزهای شهرمان ضروری دانستیم چه بسا که این روزها به کرات و دفعات از زبان مسئولین می شنویم که اوضاع بیماری کووید ۱۹ در استان هرمزگان و به ویژه شهرستان میناب بحرانیست. و در این اوضاع مقصر اصلی مردم معرفی می شوند، و سهم مسئولین، امکانات و تخصص، که در یک اوضاع بحرانی همگی دخیل و موثر هستند، هرگز به شمار آورده نمی شود.
مردمی که به سختی روزگار می گذارنند و برای تامین اندک معیشت خود جان بر کف دست گرفته اند تا چرخ نچرخ زندگی را به حرکت در آورند و مسئولین هم چپ و راست انگشت اتهام را به سمت ایشان نشانه گرفته اند.
بله مردم به سهم خود مقصر اما، در این بحران نقش مدیران، امکانات و تخصص کجای معادله قرار دارد.
در آخرین آمار ارائه شده به صورت رسمی از تعداد مبتلایان به کرونا در میناب، با ابتلای ۳۰ نفر، تعداد مبتلایان در این شهر به ۵۵۰ نفر رسیده بود.
رسیدن استان هرمزگان به وضعیت قرمز نیز از همین آمارهای شهرستان هایی است که با وجود این هشدار، اقدامات اساسی برای پیشگیری از همه گیری این بیماری به کندی در حال انجام است.
شاید همین آمار گواهی بر عدم توازن بین امکانات ارائه شده و رعایت نکات بهداشتی لازم از سوی مردم باشد.

|
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.